Бандерівці та колабораціоністи

Польський похід Червоної Армії не узгоджувався із німецькими планами розчленування Польщі?

Міфи та стереотипи

Польський похід Червоної Армії не узгоджувався із німецькими планами розчленування Польщі

Історична реальність

Введення на територію Польщі радянських військ 17 вересня 1939 року було прямим наслідком домовленостей з Німеччиною.

secret
Тривалий час СРСР заперечував сам факт існування секретного протоколу про розподіл сфер впливу з Німеччиною. Хоча на Заході про це знали, принаймні, з кінця Другої світової війни, радянське керівництво зізналося лише у 1989 році.

Сталін не тільки заздалегідь погоджував з Гітлером плани розчленування Європи, але й втілював їх на практиці. Після того, як Вермахт почав бойові дії проти Польщі, МЗС Німеччини кілька разів наполягало на вступі у війну СРСР, посилаючись на необхідність окупації ним територій, які вважалися радянською сферою впливу, згідно секретного протоколу Пакту Молотова-Ріббентропа.

Солдаты вермахта с красноармейцем на советском бронеавтомобиле БА-20 из 29-й отдельной танковой бригады (Брест-Литовск)

Солдати вермахту з червоноармійцем на радянському бронеавтомобілі БА-20 з 29-ї окремої танкової бригади (Брест-Литовський)

У війні проти Польщі, СРСР і Німеччина діяли як союзники: координували авіанальоти, спільно добивали польські частини, відповідно до встановленої демаркаційною лінією, поступалися один одному захопленими територіями, а також проводили спільні військові паради на честь перемоги над спільним ворогом.

Дивись: «Пакт Молотова-Ріббентропа служив справі миру, оскількі надавав необхідний перепочинок СРСР напередодні війни?»; «Метою радянського керівництва в 1939 р. була допомога українському та білоруському народам, їх національне возз’єднання?»; «Возз’єднання Західної України з УРСР відбулося згідно законної та демократичної процедури?»; «Денонсація Росією Пакту Молотова–Ріббентропа призведе до повернення Західної України Польщі?».

Коментарі
Звичайний патріотизм повинен бути підкріплений надійними джерелами і фактами, які можна використовувати як для свого усвідомлення, так і для «ідеологічних дискусій».
Вгору