Бандерівці та колабораціоністи

Денонсація Росією Пакту Молотова–Ріббентропа призведе до повернення Західної України Польщі?

Міфи та стереотипи

Денонсація Росією пакту Молотова-Ріббентропа призведе до повернення Західної України Польщі.

Історична реальність

Пакт Молотова-Ріббентропа і Договір про дружбу і кордон СРСР і Німеччини від 28 вересня 1939 р. вже давно втратили свою чинність.

Власне, ці угоди стали неактуальними, ще тоді, коли їх порушила Німеччина, під час нападу на СРСР 22 червня 1941 р.

Але крім цього, в договорі, підписаному між СРСР і польським урядом у вигнанні (тим, яке «перестало існувати») 30 липня 1941, Сталін додатково визнав втрату сили радянсько-німецьких угод 1939 р. в частині територіальних змін у Польщі.

secret

Протягом 50 років Кремль заперечував факт існування секретного протоколу до договору про ненапад. Формально секретний протокол Пакту Молотова-Ріббентропа було денонсовано рішенням другого З’їзду народних депутатів СРСР у грудні 1989 р. Ні тоді, ні пізніше це рішення не призвело до перегляду кордонів.

Сучасна договірна основа двосторонніх відносин між Польщею та Україною ґрунтується на взаємній повазі територіальної цілісності та відмові від будь-яких територіальних претензій.

Дивись: «Пакт Молотова-Ріббентропа служив справі миру, оскількі надавав необхідний перепочинок СРСР напередодні війни?»; «Метою радянського керівництва в 1939 р. була допомога українському та білоруському народам, їх національне возз’єднання?»; «Возз’єднання Західної України з УРСР відбулося згідно законної та демократичної процедури?».

Подполковник Польско-украинского миротворческого батальона в Косово

Підполковник Польсько-українського миротворчого батальйону в Косово

Коментарі
Звичайний патріотизм повинен бути підкріплений надійними джерелами і фактами, які можна використовувати як для свого усвідомлення, так і для «ідеологічних дискусій».
Вгору