Бандерівці та колабораціоністи

Завдяки пакту Молотова–Ріббентропа Східна і Західна Україна вперше возз’єдналися?

Міфи та стереотипи

Завдяки пакту Молотова-Ріббентропа Східна і Західна Україна вперше возз’єдналися

Історична реальність

Це возз’єднання було не першим в новітній українській історії, і також недовготривалим.

Провозглашение Акта воссоединения УНР и ЗУНР 22 января 1919 года (Киев)

Проголошення Акту Злуки УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року (Київ)

Першим юридичним актом, що проголошував об’єднання Східної і Західної України, був Акт злуки УНР і ЗУНР 22 січня 1919 р. На відміну від 1939 р., тоді від імені двох частин українського народу виступали незалежні і рівноправні уряди.

Утім, в умовах війни і революції, Акт 22 січня не призвів до реального довгострокового об’єднання українських земель.

Але така ж сама історія і з «возз’єднанням» 1939-го р. Воно тривало менше двох років, – до моменту, поки Німеччина не окупувала західні регіони СРСР. Після відступу німців з України, єдність УРСР регламентувалася вже зовсім іншими міжнародними договорами.

Дивись: «Пакт Молотова-Ріббентропа служив справі миру, оскількі надавав необхідний перепочинок СРСР напередодні війни?»; «Метою радянського керівництва в 1939 р. була допомога українському та білоруському народам, їх національне возз’єднання?»; «Возз’єднання Західної України з УРСР відбулося згідно законної та демократичної процедури?»; «Пакт Молотова–Ріббентропа є юридичною основою знаходження Західної та Східної України в одній державі?».

Коментарі
Звичайний патріотизм повинен бути підкріплений надійними джерелами і фактами, які можна використовувати як для свого усвідомлення, так і для «ідеологічних дискусій».
Вгору