Походження українців

Чи існують “древні укри” в українських підручниках?

Міфи і стереотипи

В українських підручниках з історії існують “древні укри”

Історична реальність
Найпростіше за все взяти підручник. З’ясовуємо, що в добу “давнини” (коли, мабуть, і мусили існувати “древні укри”) у підручнику присутні тільки “венеди, склавини та анти”. Які, власне, й згадуються в історичних джерелах.
Зазначаємо одразу, що ставлення до “проблеми давніх укрів” не є показником міри українського патріотизму. Це інша проблема: “у нас гідна правдива історія, чи ми будемо її перебріхувати через комплекс меншовартості?”.

Ми не будемо давати посилання на ті тексти чи відео, які вигадують “древніх укрів”. Останні, як “вважається”, викопали Чорне море, народили Будду та Христа та ін. цікаве.  Такі сюжети є в мережі, і кожен читач може за бажання це знайти. Але, як вже раніше згадувалося, сайт LIKБЕЗ не страждає на нездоровий гіперпатріотизм. Люди, які вигадують “укрів”, зважаючи на те де їх цитують, працюють на країну-агресора, можливо не за гроші, а через банальну дурість. Оскільки в українській історії “укрів” не існувало, виходячи з відомих історикам джерел, то їх немає не лише на нашому сайті, але й у наших підручниках, які останні років 10-15 проходять непогану наукову експертизу та обговорення (якщо їх, звісно,не надто зіпсував проросійський колишній міністр освіти Д.Табачник). Координатор проекту LIKБЕЗ відібрав у власної доньки, котра вчиться у 6 класі, підручник історії і просто відсканував сторінки, присвячені раннім слов’янам (коли, мабуть, і діяли “древні укри”). З’ясувати по скану, чи є там слово “укри”, може хто завгодно. Ми ж там бачимо лише “венедів, склавинів та антів“. (Про справжніх укрів дивись: “Укри – найдавніше слов’янське плем’я, пращури українців?”)

Зараз ми себе можемо називати “українцями”, “украми”, “укропами” та “жидобандерівцями”. Це наше повне право, що хочемо – те й робимо. Ми живемо у вільній країні. Але у древній історії було лише те, що записано у джерелах. А український “історичний патріот” перевіряється тим, як його цитують в російських медіа. Якщо цитують, як про “укрів”, то … (…)

Звісно, якби не було українських авторів-фантазерів, то путінський агітпроп вигадав би ще щось. Але чому ми мусимо економити зусилля і підкидати готові ідеї людям, в яких і так гарна зарплата за антиукраїнський “креатив”?

Untitled-1

Untitled-2

Untitled-3

Дивись також спростування російської пропаганди про укрів на сайті Stop Fake

Коментарі
Звичайний патріотизм повинен бути підкріплений надійними джерелами і фактами, які можна використовувати як для свого усвідомлення, так і для «ідеологічних дискусій».
Вгору