Бандерівці та колабораціоністи

Пакт Молотова–Ріббентропа є юридичною основою знаходження Західної та Східної України в одній державі?

Міфи та стереотипи

Пакт Молотова-Ріббентропа є юридичною основою знаходження Західної та Східної України в одній державі.

Історична реальність

Юридичною основою сучасних українських кордонів є міжнародне право, що забезпечує спадкоємність кордонів незалежної України з межами колишньої УРСР.

Old_borderУ свою чергу, західна межа УРСР була встановлена за підсумком повоєнних договорів між СРСР і Польською Народною Республікою. Формальне затвердження кордону відбулося в договорі, підписаному 16 серпня 1945 р., що набрав чинності 6 лютого 1946 р. Пізніше лінія кордону двічі переглядалася і набула завершеного вигляду в 1951 р.

Фундаментальною основою для проходження польсько-радянського кордону були угоди провідних держав антигітлерівської коаліції в 1943–1945 рр.

Що стосується західного кордону УРСР 1939-1941 рр., то він не був визнаним міжнародно. Фактично, між 1939 і 1945 рр. Західна Україна вважалася спірною територією.

До речі, проходження радянсько-німецького кордону в 1939 р. регламентувалося не Пактом Молотова-Ріббентропа 23 серпня, а німецько-радянським Договором про дружбу і кордон, підписаним 28 вересня 1939 р. вже після розгрому Польщі.

Дивись: «Пакт Молотова-Ріббентропа служив справі миру, оскількі надавав необхідний перепочинок СРСР напередодні війни?»; «Метою радянського керівництва в 1939 р. була допомога українському та білоруському народам, їх національне возз’єднання?»; «Возз’єднання Західної України з УРСР відбулося згідно законної та демократичної процедури?»; «Денонсація Росією Пакту Молотова–Ріббентропа призведе до повернення Західної України Польщі?».

Коментарі
Звичайний патріотизм повинен бути підкріплений надійними джерелами і фактами, які можна використовувати як для свого усвідомлення, так і для «ідеологічних дискусій».
Вгору