Нащадки Русі

Пивна історія. Черкас і Семесюк про Велике Князівство Литовське (відео)

До вашої уваги — відеопроєкт Бориса Субоча “Пивна історія”.

У четвертому сезоні — Борис Черкас та Іван Семесюк проливають світло на один з найтемніших етапів нашої історії. Третій сезон дивіться тут.

Увага! Відео належить до категорії 18+

Ніколи не повторюйте того, що тут побачите! Трюки з пивом виконують досвідчені професіонали в спеціально підготовлених умовах, на свій страх і ризик!!!
Також перепрошуємо за незвичну подачу історії та можливу ненормативну лексику.
Дякуємо за розуміння!

 

#1 Велике Князівство Литовське. Як? Звідки? Чому і за що?

Що сталось з Руссю після навали Золотої Орди? Що таке Велике Князівство Литовське і чи можемо ми називати його “Нашою Державою”? Справжня українська готика, погани, лицарі, порох, перемоги над тевтонами та поступ до славної доби козацтва…

 

#2 ВКЛ: Секрет успіху. Середньовічне державотворення, зовнішня політика, монголи

У чому секрет успіху спочатку невеликої та до певного часу непомітної Литовської держави? Що таке середньовічна держава взагалі і як її створити? Зовнішня політика ВКЛ та її сильні сторони. Про це дізнаємось від гостей сезону, зрештою, отримаємо відповідь на питання: куди ж ділись монголи?!

 

#3 ВКЛ: мова та родичі. Особливості середньовічної генетичної кухні

Якою мовою говорили та писали у Великому Князівстві Литовському? Наскільки інтернаціональною була княжа кров та чому “перший великоруський князь” Андрій Боголюбський виглядав як чистокровний монгол?

 

#4 Вежі Вітовта. Особливості прикордоння, життя в степу та німці часів ВКЛ

Якими були кордони Великого Князівства Литовського? Навіщо Вітовт будував башти? Наскільки складно було зимувати в степу і чому зимівля в степових фортецях вважалася неабияким подвигом? Яким чином німці вплинули на розвиток Українських земель у різні часи?

 

#5 Право, торгівля та аристократія Великого Князівства Литовського

За яким законом судили у ВКЛ? Яким чином можна було заробити гроші і чому саме пращури сучасних приватних воєнних компаній типу “Блеквотер” могли побачити справжні монети? Наскільки важливою була роль Київської, Галицької та Волинської аристократії і чому саме предтечі майбутніх козаків могли давати відкритий бій ворогам Великої Литви?

 

#6 Занепад Великого Князівства Литовського. Недооцінена роль руських князівств

Що призвело до занепаду Великого Князівства Литовського та спровокувало його об’єднання з Польщею? Чому ліквідація князівств руських виявилась фатальною для Литви? Чому пам’ять про добу ВКЛ настільки небезпечна для російської історичної доктрини?

 

#7 Велике Князівство Литовське. Відродження та популяризація втраченої історії

Як заповнити столітні пробіли національної пам’яті? Яким чином відновити тяглість української історії та державності з давніх часів в головах пересічного українця та школяра? Що робити, щоб славна доба пізнього середньовіччя стала по-справжньому народною поряд із Руссю та козацтвом?

 

Допомогти проєкту:

patreon.com/wildfoxfilm

Visa: 4731 2196 1321 6906
Маster card: 5363 5420 1076 4505
Приват Банк. Отримувач: Борис Субоч.
Не забувайте вказувати своє ім’я/нікнейм! Всі патрони будуть в титрах 🙂

Коментарі
Звичайний патріотизм повинен бути підкріплений надійними джерелами і фактами, які можна використовувати як для свого усвідомлення, так і для «ідеологічних дискусій».
Вгору