Без рубрики

Цікаве дослідження українських міфів: від Марусі Чурай до 1500-річчя Києва

Ми зазвичай не рекламуємо книги (для цього є інші сайти), але тут тема – ну вже дуже наша. Тим більше, що автор (автори?) книги, хоча й невідомий (видано під псевдонімом), – але є явне відчуття (та й ходить така поголоска), що тут приклався хтось із команди “ЛІКБЕЗу”. Оскільки ми виходимо з того, що головна зброя українців проти путінської пропаганди – це факти, то цей підхід сприяє тому, щоби ми проходилися й по українським міфам – не із непатріотизму, а із прагнення оперти українців на нормальну історію, з якою у них все гаразд. Частина з розвінчаних у книзі міфів – традиційний елемент “побутової” української ідентичності, частина – результат помилок та перекручень істориків, що накопилися, частина є результатом невігластва, некритичного гіперпатриотизму або ж “стимулюється” з Москви для “іронічних” сюжетів російського телебачення. У будь-якому разі – ми радимо цю книжку, хоча й не з усім у ній згодні. Читач зможе сам зайвий раз поміркувати про те, що є більш вартим в українській історії, і сам зробити висновки.

Є ще й рецензія також одного з наших авторів – Сергія Громенка.

Яків Гордієнко. Errare humanum est : 50 нарисів з українського примарознавства.

Видання п’ятдесяти нарисів Якова Гордієнка з українського «примарознавства» “Errare humanum est” (з лат. – Людині властиво помилятися), відкриває нову науково-популярну, або, як зараз модно казати, нон-фікшн серію видавництва «Дуліби» «Великі містифікації».

Метою книжки не є боротьба з міфами і не висміювання помилкових уявлень. Адже кожен має право вірити у що хоче, навіть у цілковиту нісенітницю. Науковці так само мають право на те, щоб їхня позиція, підкріплена документами та незаперечними фактами, отримала широке розповсюдження і стала загальним надбанням.

210 с.

Ціна – 40 грн.

Сайт видавництва “Дуліби”

Коментарі
Звичайний патріотизм повинен бути підкріплений надійними джерелами і фактами, які можна використовувати як для свого усвідомлення, так і для «ідеологічних дискусій».
Вгору