Крим

Севастополь завжди залишався російським містом?

Міфи та стереотипи

Севастополь завжди залишався російським містом?

«Заразом передали і Севастополь, хоча він був тоді союзного підпорядкування …

Росія, запустивши парад суверенітетів, сприяла розвалу Радянського Союзу, а при оформленні розпаду СРСР забула і про Крим, і про головну базу Чорноморського флоту – Севастополь».

В. Путін

Історична реальність

Ну так, не зумівши довести незаконність передачі Кримської області УРСР, патріоти Росії кивають на Севастополь, який, нібито, залишався у компетенції РРФСР.

Монета Національного банку України «Місто-герой Севастополь»

Монета Національного банку України «Місто-герой Севастополь»

а) по-перше, за Великим договором 1997 року РФ відмовилася від претензій на територію України, так що тут і говорити нема про що. 

У міжнародному праві склався корисний звичай, згідно з яким кожен новий договір скасовує зміст попередніх, якщо це не було обумовлено заздалегідь. Це розумно, інакше в ХХ столітті преамбули із зазначенням документів, що втратили чинність, розтягувалися б на томи. Тому апелювати до порушень процедури радянського часу (якщо навіть вони і були) абсолютно безглуздо.

б) по-друге, процедура передачі міста, як би вона спочатку не була обставлена, все одно виявилася закріплена в текстах відповідних радянських конституцій. Чи вони і Конституції незаконно міняли?

Коментарі
Звичайний патріотизм повинен бути підкріплений надійними джерелами і фактами, які можна використовувати як для свого усвідомлення, так і для «ідеологічних дискусій».
Вгору