Крим

Севастополь – “первинна купель хрещення Росії”?

Міф

Севастополь – «первинна купель хрещення Росії»

«В Крыму, в Херсонесе, крестился князь Владимир, а потом крестил Русь. Изначально первичная купель крещения России – там»

В.Путин, ноябрь

Історична реальність

Володимир, може й хрестився у Херсонесі, але до Центральної Росії це хрещення не мало відношення. Її потім з великими проблемами хрестили з Києва. Але, якщо врахувати те, що княгиня Ольга задовго до Володимира хрестилася у Константинополі (Стамбулі), то чом не вважати саме його “купеллю Росії”?

Златник Володимира Святославича з колекції Ермітажу

Що стосується “первинної купелі Росії”, як назвав грецьке місто Херсонес президент Росії, то у візантійському Херсонесі прийняв, згідно легенди, хрещення виключно київський князь Володимир, – і невідомо, який у нього зв’язок з нинішньою Росією. Згідно інших літописних переказів, Володимир був хрещений або у Києві, або у Василеві (Василькові).

Владимирский собор в Херсонесе. Построен в 1861-1891 гг. на легендарном месте крещения князя Владимира.

Володимирський собор в Херсонесі. Збудований у 1861-1891 рр. на легендарному місці хрещення князя Володимира

Але врешті, християнство прийшло на територію сучасної Росії набагато раніше, аніж до Києва, — наприклад, на Північному Кавказі воно було поширеним ще у перші століття нашої ери, і чому Владімір Путін ігнорує цей очевидний факт, лишається загадкою. Що ж стосується земель сучасної Росії у складі київської Русі, то християнство прийшло туди не з Херсонесу, а з Києва, і ще 80 років згодом у Верхньому Поволжі спалахували язичницькі повстання, які важко придушували київські дружини. Проте, чи є факт хрещення у Херсонесі одного князя приводом до територіальних зазіхань на це місто? На жаль, ніхто з консультантів не повідомив  президенту Росії, що бабця Володимира  княгиня Ольга прийняла християнство в столиці Візантії Константинополі. — Чим сьогоднішній Стамбул не «купель Росії»? Вже час його також анексувати. Що тепер Туреччина скаже?

Коментарі
Звичайний патріотизм повинен бути підкріплений надійними джерелами і фактами, які можна використовувати як для свого усвідомлення, так і для «ідеологічних дискусій».
Вгору