Крим

Крим самовизначився за прикладом Косово?

Міфи та стереотипи

Крим самовизначився за прикладом Косово.

«Я не люблю звертатися до цитат, але всеж-таки не можу втриматися, на цей раз це Письмовий меморандум США від 17 квітня 2009 року, представлений в цей самий Міжнародний суд у зв’язку зі слуханнями по Косово. Знову процитую: “Декларації про незалежність можуть, і часто так і відбувається, порушувати внутрішнє законодавство. Однак це не означає, що відбувається порушення міжнародного права”. Кінець цитати. Самі написали, розтрубили на весь світ, нагнули всіх, а тепер обурюються. Чому?»
В. Путін

Історична реальність

Ну, переплутав Божий дар з яєчнею! Буває…

а) Крим — не Косово, тому що в колишній сербській провінції разом проживали серби (титульна нація) і косовари (етнічна більшість), а в Криму величезну роль грають кримські татари (корінний народ).

Албанські біженці у Косово рятуются з району бойових дій

Албанські біженці у Косово рятуются з району бойових дій

Строго кажучи, правом на самовизначення в Криму володіють тільки кримські татари, караїми та кримчаки, оскільки у росіян і українців вже є свої національні держави. В умовах нинішньої РФ з її «духовними скріпами» свобода розвитку кримсько-татарського народу під питанням.

б) Крим — не Косово, тому що косовари 10 років зі зброєю в руках боролися за незалежність (ріки крові були пролиті з обох боків), а кримські росіяни набили руку тільки в освоєнні грошей, що виділяються з Москви.

З «великої» України це, звичайно, не так помітно, але за останні 15 років на півострові сформувався цілий прошарок «професійних росіян», який активно освоює гроші Лужкова і Затуліна, імітуючи бурхливу діяльність, але нічого не покращується в житті простих росіян, яких, загалом, ніхто в Криму не гнобив. Після встановлення режиму Януковича потік грошей з РФ істотно обмілів, що призвело до низки скандалів і викриттів серед проросійських організацій. А в умовах анексії Криму їх діяльність, вочевидь, буде повністю згорнута.

в) Крим — не Косово, оскільки косовари боролися за право жити за власним розумінням, а не кинулися прямо в обійми «братнього народу» «Албанії-матінки», що «встала з колін».

Фотографія албанських біженців у Косово була використана російськими ЗМІ як ілюстрація «українських біженців у Ростовській області». Мабуть їм здалося, що Ростовська область розташована десь у підніжжі Гімалаїв.

Фотографія албанських біженців у Косово була використана російськими ЗМІ як ілюстрація «українських біженців у Ростовській області». Мабуть їм здалося, що Ростовська область розташована десь у підніжжі Гімалаїв.

Взагалі, приєднав так ніким і не визнаний «незалежний» Крим, РФ вчинила сьому в світі і першу в цивілізованому політичному суспільстві анексію після 1945 року (слова «приєднання» міжнародне право не знає).

Як до цього поставився світ, ми всі чудово бачили за результатами голосування в ООН: Резолюція Генеральної Асамблеї ООН 68/262.

Коментарі
Звичайний патріотизм повинен бути підкріплений надійними джерелами і фактами, які можна використовувати як для свого усвідомлення, так і для «ідеологічних дискусій».
Вгору