Без рубрики

LIKБЕЗ з приводу “законів чистого четверга” про декомунізацію

Команда проекту “LIKBEZ. Історичний фронт” в цілому підтримує зусилля Українського інституту національної памяті та інших ентузіастів та патріотів з державних органів щодо подолання спадщини комуністичного репресивного режиму. УІНП є нашим надійним партнером, і частина нашої команди — звідти. Такі рішення є необхідними в принципі. Ми одразу по змозі дамо свої коментарі та роз’яснення. Але ми як історики лишаємося педантами, і тому:

1) чекаємо підпису Президента та офіційного оприлюднення затвердженого Верховною Радою, – що й зробить прийняте таким, “що набуло чинності”.

2) отримаємо необхідні коментарі від УІНП, оскільки правові документи вимагають дуже обережного ставлення — аби ми як нефахівці не запустили в громаду якісь фейк.

Тому поки даємо посилання на “першоджерело” – інтерв’ю директора Українського інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича.

І тимчасово даємо таку інфографіку (не наша творчість, тому прошу звертати увагу на текст, а не на малюнки – там чимало “не в тему”):

символика

Коментарі
Звичайний патріотизм повинен бути підкріплений надійними джерелами і фактами, які можна використовувати як для свого усвідомлення, так і для «ідеологічних дискусій».
Вгору